СКАНДАЛ! У Чорноморську продавчиня відмовлялася говорити українською: за декілька годин просила вибачення. ВІДЕО

У Чорноморську дівчина, що працювала продавцем в магазину техніки, відмовилася надавати послуги українською мовою. Вже за декілька годин вона була вимушена просити пробачення на камеру.

МОВНЕ ПИТАННЯ
Якщо спочатку дівчина називала рідною мовою російську, то згодом змінила думку і заговорила державною. Вона пообіцяла, що надалі спілкуватиметься українською.

Ще один мовний скандал
У Чорноморську, що в Одеській області стався черговий мовний скандал. Продавчиня одного з магазинів техніки у місті відмовилася перейти на українську на вимогу клієнтки. Остання вирішила зафіксувати порушення мовного закону та почала знімати дівчину.

Я народилася тут, в Чорноморську, і тут у нас в Чорноморську всі розмовляють російською мовою,
– заявляла продавчиня.

Авторка відео наголошувала, що та повинна надавати послуги державною, тобто українською мовою. Натомість продавець лише погрожувала охороною, а після також почала знімати дівчину у відповідь. Вона розповідала, що не знає української і їй взагалі потрібні курси. А суржиком продавчиня говорити не хоче.

Дівчина відмовлялася говорити державною: дивіться відео

 

За кілька годин відео почало набирати перегляди в тік току, тому дівчині довелося записувати пояснення. У зверненні вона попросила пробачення за порушення мовного закону та заявила, що поважає українську і взагалі – це її рідна мова. Вона пообіцяла, що надалі говоритиме виключно державною мовою на робочому місці.

Інші суперечки щодо мови в Україні
Схожий мовний скандал днями спалахнув і в Ізмаїлі – там продавчиня на ринку відмовила перейти на українську. Ба більше, вона обізвала покупчиню “нацисткою”, а також заявила, нібито живе у Бессарабії.
У Дніпрі стався мовний скандал на практичному занятті у медичному виші. Викладачка вимагала від студентки відповідати російською, а не українською. Та натякала, що з нею вона має знати мову окупанта.

Також у скандал втрапила мовознавиця Ірина Фаріон – вона заявила, що російськомовні воїни ЗСУ не мають права називати себе українцям, а також назвала їх “очманілими”. Це викликало хвилю обурення, а студенти Львівської політехніки, де викладає жінка, вийшли на протест з вимогою її звільнення.
Повʼязані теми:

Джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *