Смілянському зарплату листонош, які відмовляються працювати! А листоношам – зарплату Смілянського

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує “Укрпошта” Уточнено

В Холмах Корюківського району не залишилось листонош. Трьох протягом року скоротила “Укрпошта”, остання листоноша звільнилась 12 вересня за власним бажанням, як вона сказала Суспільному, через навантаження. Валентина Кубрак протягом двох місяців одна обслуговувала селище з населенням понад дві з половиною тисячі людей. Жителі, які отримували пенсії, квитанції, газети вдома з рук листоноші – тепер позбавлені цієї можливості.
Під будівлею пошти зібрались жителі селища. Більшість з них – пенсіонери.

Під будівлею пошти в Холмах зібрались місцеві жителі. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Листоноша завжди доставляла додому пенсію, а зараз люди не зможуть отримати такої послуги, не можуть дійти до поштового відділення, більшість людей поважного віку не зможуть користуватися банкоматами. Потрібно буде когось просити”, — розповіла жителька Холмів Ніна Коморна.

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує “Укрпошта"
Жителька Холмів Ніна Коморна. ФОТО: Суспільне Чернігів

У поштовому відділенні Холмів — натовп. Люди, які отримували газети, квитанції і пенсії вдома, тепер прийшли сюди. Це перший тиждень, як відділення спробувало працювати без листоноші, каже начальниця відділення поштового зв’язку Олена Деньгуб.

“Газети я розписала всі, ми цей тиждень спробували. Наступного тижня я газети розписувати не буду. Будуть лежати, поки не будуть роздавати листоноші”.

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує "Укрпошта"
Начальниця відділення поштового зв’язку Олена Деньгуб. ФОТО: Суспільне Чернігів

Іван Турась не ходить – у нього хвороба Паркінсона. Пенсію отримував на руки вдома. Листоноша носила подружжю Турасів також газети, квитанції і продукти. До поштового відділення від їхнього дому – кілька кілометрів.

“Не знаємо, куди будемо звертатись, що робити, хто за нас може отримати. Ми не отримаємо, на пошту ми не дійдемо”, — розповідає жителька Холмів Ольга Турась.

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує “Укрпошта"
Жителі Холмів Іван та Ольга Турась. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після звільнення листоноші — вакансія вакантна. Олена Деньгуб розповідає, охочих працювати немає. Зарплата листоноші 7 000 гривень плюс премія.

Протяжність вулиць і провулків у Холмах понад 40 кілометрів – цей шлях листоноша Валентина Кубрак долала сама, розвозила пошту на велосипеді. Жінці 57 років. Листоношею працювала 31 рік. Звільнилась за три роки до пенсії.

“Працювали ми вчотирьох, тоді нас скоротили – залишились ми вдвох. Було тяжко, але спрацювались, тоді залишили мене одну. Я працювала два місяці – це робота для однієї людини непосильна. Щоб я повернулась на роботу, я б хотіла, щоб повернули двох листонош, ми б працювали у тому ж режимі”.

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує "Укрпошта"
Колишня листоноша Валентина Кубрак. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів директора Чернігівського регіону АТ “Укрпошта” Олександра Бородавка, в Холмах пошта обслуговує 252 пенсіонери. В день листоноша має доставити 12 пенсій, якщо мова про газети — в день потрібно рознести 150 газет та п’ять листів. Ці навантаження розраховані на одну листоношу, каже Бородавко. Щоб у Холмах встигнути рознести всі пенсії, “Укрпошта” хоче розпланувати їх видачу.

“Ми змінимо дати виплат пенсій: в один конкретний день листоноша йде на одну вулицю і розносить пенсію тим, хто там живе. В інший день пенсіонери будуть отримуватимуть пенсії на іншій вулиці. Зрозуміло, пенсіонери будуть заздалегідь повідомлені про це”.

В Холмах на Чернігівщині не залишилось листонош: що кажуть люди та що пропонує “Укрпошта"
Директор Чернігівського регіону АТ “Укрпошта” Олександр Бородавко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щоб полегшити листоноші доставку газет, каже Бородавко, пропонують в громаді поставити газетні установки. За його словами, у Холмах надалі працюватиме відділення пошти з двома ставками: начальника та листоноші.

Більше дивіться у сюжеті:

Джерело: Суспільне мовлення України

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *