Мафія вбuває одного зі своїх, щоб не попалитu решту

Судді Верховного суду України голосують за висловлення недоври голові цього суду Всеволоду Князєву, 16 травня 2022 року (Фото:REUTERS/Alina Smutko)

Політолог Микола Давидюк в інтерв’ю Radio NV прокоментував реакцію Верховного суду України на викриття на хабарі його голови Всеволода Князєва.

«Це більше схоже на спробу самозбереження системи. Ось, зловили публічно, а що, вони не знали до цього, що він бере? Що, це перший ходок, який ходив туди з трьома мільйонами, якщо система відпрацьована навіть логістичних відкатів за доставку хабара? Ну хіба вони не знали, не бачили? Мовчали. Випливло — все, мафія вбиває одного зі своїх, просто щоби не попалити решту мафії», — заявив Давидюк Radio NV, коментуючи висловлення Верховним судом недовіри Князєву вже через добу після того, як НАБУ затримало його за отримання хабара у $2,7 млн.

Політолог наголосив, що якби судді були справді чесні та реформовані «цього всього не було би».

Всеволод Князєв очолює Верховний Суд з грудня 2021 року, до цього був секретарем його Великої палати (Фото:supreme.court.gov.ua)
Наймасштабніша корупція в судочинстві. Голову Верховного Суду Всеволода Князєва підозрюють у хабарництві на $2,7 млн: все про гучну справу
«Не було би хабарів, олігархів, які можуть роздавати по три мільйони для того, аби не віддавати державі, приміром, мільярди. Я думаю, що це насправді спроба зберегти ту систему, яка для них комфортна і яку вони вибудували. Так, викинули одних хабарників суддів, і що? З’явились інші. Розумієте, ці „Всеволоди“ — вони ж як віруси, ти його викорінюй, не викорінюй, десь спора залишається і знову прогресує», — пояснив він.

Давидюк переконаний, що судді Верховного суду так швидко оголосили недовіру Князєву через те, що йде війна і «вони боться».

15 травня ЗМІ повідомили, що голову Верховного Суду Всеволода Князєва підозрюють в отриманні хабара в $2,7 мільйона — це задокументували НАБУ і САП.

Пізніше в САП підтвердили затримання Князєва. Директор НАБУ Семен Кривоніс назвав це найбільшим викриттям високопосадовця в судовій гілці влади за весь час роботи НАБУ і САП.

За словами Кривоноса, правоохоронці зафіксували контакти власника групи Фінанси та кредит Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об’єднання, яким користувалися для прикриття злочинної діяльності. Йшлося про домовленість про неправомірну вигоду чиновникам суду «за ухвалення необхідного для цього підприємця рішення».

Правоохоронці також перевіряють інші факти отримання хабарів суддями Верховного Суду.

Пленум ВС 16 травня висловив недовіру Князєву — він втратив посаду голови суду, але залишається суддею до рішення Вищої ради правосуддя. Йому та його спільнику-адвокату повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди.

18 травня Вища рада правосуддя дала згоду на тримання Князєва під вартою.

Бізнесмен Жеваго заперечує свою причетність до багатомільйонного хабара. 19 квітня 2023 року Верховний Суд залишив за компанією Жеваго 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату в судовій тяганині, яка тривала з 2005 року.

Князєва обрали головою Верховного Суду наприкінці жовтня 2021 року. З 2017-го він обіймав посаду судді та секретаря Верховної палати ВС.

джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *