За 21 секунду забив одразу три шайби! Канадський хокеїст українського походження БІЛЛ МОСІЄНКО здійснив справжнє диво

В ці березневі дні у 1952 році вся Канада та увесь хокейний світ обговорювали справжнє диво – найшвидший хет-трик в історії хокею. А здійснив його канадський українець Білл Мосієнко, за 21 секунду забивши одразу три шайби – рекорд Національної хокейної ліги, неперевершений досі.

Канадський хокеїст українського походження БІЛЛ МОСІЄНКО (2 листопада 1921, Вінніпеґ — 9 липня 1994, Вінніпеґ) народився у багатодітній родині українських емігрантів (у нього було 13 братів і сестер), вперше став на ковзани у 10 років, а в 20 – вийшов на лід у складі команди НХЛ, найкращої світової хокейної ліги для професіоналів. У ній хокеїст відіграв 14 сезонів. Вже під час першого матчу в НХЛ 1942 році Білл з таким запалом взявся атакувати ворота, що забив дві шайби з різницею у 21 секунду. Це було неймовірним досягненням, але через 10 років він його перевершив.

21 березня 1952 року він здійснив справжнє диво. Коли під час гри на виїзді у Нью-Йорку його команда Chicago Blackhawks поступалася з рахунком 6-2, він за 21 секунду забив у ворота супротивника одразу три шайби, встановивши рекорд Національної хокейної ліги, неперевершений досі. До речі, тричі результативну передачу йому зробив хокеїст Гус Боднар, який також мав українське коріння.
У 1965 р. ім’я Білла Мосієнка внесли до Зали хокейної слави, де окрім ключки спортсмена зберігаються й ті самі три легендарні шайби. Він – один з 9 українських хокеїстів, чиє ім’я включено до Зали хокейної слави.

Ще в 1991 р. в його рідному Винніпезі одна з найбільших тренувальних арен Вінніпеґа «Ківатін Арена» була перейменована на «Біл Мосієнко Арена». На його честь тут також названий провулок через дорогу від української православної церкви.

Текст підготовлено для Diaspora.ua на основі відкритих джерел, передрук і використання – за умови активного посилання на Diaspora.ua.

джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *